Sıkça Sorulan Sorular

image 4

Kimler operasyonel kiralama yolu ile araç kiralayabilir ve en az kaç araç talep edilmesi gerekir?

Tüm şirketler operasyonel kiralama yapabilir ve 1(bir) araçtan başlamaktadır.

image 5

Kiralama süreleri ne kadardır, aylık kira bedelleri nasıl faturalandırılmaktadır?

12 ile 36 ay arasında dilediğiniz dönem için kiralama yapılabilmektedir. Kiralama süresi boyunca ödemeler, sabit ödemeli Türk lirası olarak faturalandırılmaktadır.

image 6

Kilometre sınırlı teklifin avantajı nedir?

Kilometre sınırlı kiralamalarda daha uygun aylık kira bedeli ile araç kiralamak mümkün olmaktadır. Bu uygulama sayesinde kullanılmayan kilometreler tasarruf edilmesini sağlar.

image 7

HGS ve OGS kullanımları ve trafik cezaları nasıl yönetilir?

Filo Logic Hgs/Ogs hizmeti sunarak, araçlarınız için cihaz ve etiketlerin tedarik edilmesi ile ilgili operasyonel süreçleri sizin adınıza gerçekleştirir ve tarafınıza kullanımlarınızı aylık fatura eder. Aynı şekilde trafik cezanızın olması halinde tarafınıza fatura edilerek tahsil edilir.

image 8

Kiralık aracımın bakım / onarımını nerelerde yaptırabilirim?

Kiralık aracın bakım / onarımlarını Filo Logic Kiralama’nın anlaşmalı servislerinde yaptırabilirsiniz. Anlaşmalı servislerimizin bilgilerine Satış Sonrası Hizmetler bölümünden ulaşabilirsiniz.

image 9

Kiralık aracın lastik değişimleri kaç kilometrede yapılmaktadır? Nasıl talepte bulunabilirim?

Aracın lastik değişimleri 50.000 km.’de yapılmaktadır. Zamanı gelen değişimler lastik istek formuyla talep edilmektedir.

image 8

Kasko ve trafik poliçelerinin temini ve yenilemeleri kimin tarafından yapılmaktadır?

Kasko ve Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe temini ve yenilemeler Filo Logic Kiralama tarafından yapılmaktadır.

image 9

Kiralık aracın yedeklenmesi hangi durumlarda yapılmaktadır?

Kiralık aracın hasar ve arıza onarımlarının sözleşmede belirtilen süreyi aşması durumunda muadil araç tahsisi yapılır.

image 8

Kiralık aracın iadelerinde nelere dikkat etmeliyim?

Kontratın bitiş tarihinden 1 hafta önce, iade edilecek aracın bilgisi telefon yoluyla Filo Logic Kiralama’ya bildirilir. Araç, Filo Logic Kiralama tarafından yönlendirilen noktaya teslim edilir. Araç iade edilirken; Ruhsat, Anahtarlar (yedekleriyle birlikte) , avadanlıklar , zincir , yangın tüpü , ilk yardım seti teslim edilmelidir

image 9

Kaza durumunda hangi evrakları temin etmeliyim?

Tek Taraflı Hasarlarda; Polis raporu, Ehliyet fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Trafik sigortası fotokopisi Birden Fazla Aracın Karışmış Olduğu Hasarlarda; Anlaşmalı kaza tespit tutanağı veya polis raporu (ıslak imzalı), Alkol raporu, Ehliyet fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Trafik sigortası fotokopisi, Karşı araç veya araçlara ait ehliyet fotokopisi, Ruhsat fotokopisi ve Trafik sigortası fotokopisi